RS/NC
A.net/NC
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Cary High Track & Field and Cross Country - Cary, North Carolina
you RUN the place
638 Walnut St, Cary, North Carolina, 27511, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Sarah Hoffert
Photos (
0
)
View
Videos (
11
)
View
News (
26
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (2 articles)
2012 / 2013 - (6 articles)
2013 / 2014 - (6 articles)
2014 / 2015 - (12 articles)
All News
Search
2015 Results - David Oliver Classic
Published by
JDL Fast Track
Feb 7th 2015, 1:46am
Comments
David Oliver Classic - Feb 7, 2015
JDL Fast Track
« Filter Results by Team: »
A.L. Brown
Apex
Asheville
Ashley Ridge
Athens Drive Senior
Atkins
B.L. Smith
Beddingfield
Berry Academy Of Tech
Bishop McGuinness
Brevard
Butler
Cardinal Gibbons
Carver
Cary
Central Academy
Chapel Hill
Charles B Aycock
Charlotte Christian
Clayton
Community School of Davidson
Concord
Corinth-Holders
Davie County
Dudley
East Forsyth
East Gaston
East Henderson
East Rowan
Eastern Alamance
Forbush
Fuquay-Varina
Garner Senior
George Wythe (Wytheville)
Green Hope
Grimsley
Harding University
Hickory Ridge
High Point Central
Hillside
Holy Trinity Episcopal
Hopewell
Hough
Hugh Cummings (Burlington)
Independence
James B Hunt
Jay M Robinson
Jesse C. Carson
Knightdale
Lake Norman
Leesville Road
Mallard Creek
Marvin Ridge
Maynard Evans
Middle Creek
Millbrook
Mitchell
Mooresville Senior
Mount Tabor
Myers Park
Nash Central
Needham Broughton
North Gaston
North Iredell
North Mecklenburg
North Raleigh Christian Academy
North Rowan
North Wilkes
Northwest Guilford
Northwood
Olympic
Page
Panther Creek
Parkland
Paxon
Platinum Sports Academy
Polk County
Providence
R J Reynolds
Ragsdale
Reidsville
Riverside
Robert B Glenn
Rockingham County
Rocky River
Ronald W. Reagan
Sanderson
Shelby
South Granville
South Mecklenburg
South View
Southeast Guilford
Southeast Raleigh
Southern Alamance
Southern Guilford
Southwest Guilford
St Xavier (KY)
Starmount
Statesville
Surry Central
T C Roberson
The First Academy
Track Eastern Carolina
Vance
Village Christian Academy
Wake Forest
Wakefield
Walkertown
Walter Williams
Watauga
Weddington
West Davidson
West Forsyth
West Iredell
West Johnston
West Mecklenburg
William G. Enloe
Winston-Salem Prep
Men:
55 Meter Dash
|
60 Meter Dash
|
300 Meters
|
400 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
1 Mile
|
3200 Meters
|
55h
|
60h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Women:
55 Meter Dash
|
60 Meter Dash
|
300 Meters
|
400 Meters
|
500 Meters
|
1000 Meters
|
1600 Meters
|
1 Mile
|
3200 Meters
|
55h
|
60h
|
4x200
|
4x400
|
4x800
|
Shot
|
HJ
|
PV
|
LJ
|
TJ
Team Scores
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryan Clark
Unattached
6.27
0
2
Dorsey, Jeremiah
12
Olympic
6.47
0
3
Pearson, Joshua
11
Platinum Sports
6.47
0
4
Cook, Tyler
12
Apex
6.52
0
5
Smith, David
10
Fuquay-Varina
6.61
0
6
Peebles, Dylan
11
Wakefield
6.62
0
7
Freeman, Dalen
12
Hopewell
6.65
0
8
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
6.68
0
Mens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Ryan Clark
Unattached
6.31
8
2
Pearson, Joshua
11
Platinum Sports
6.51
2
3
Dorsey, Jeremiah
12
Olympic
6.53
6
4
Freeman, Dalen
12
Hopewell
6.61
4
5
Cook, Tyler
12
Apex
6.61
3
6
Smith, David
10
Fuquay-Varina
6.63
4
7
Peebles, Dylan
11
Wakefield
6.64
5
8
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
6.67
7
9
Titgen, Justin
12
Marvin Ridge
6.67
3
10
Meredith, Kier
10
Robert B Glenn
6.71
1
11
Tyrris Mitchell
Unattached
6.72
5
12
Antoine Nance
Unattached
6.74
3
13
Massenburg, Jeremy
10
Wakefield
6.74
7
14
Baclig, Jeremiah
9
Paxon
6.75
5
15
Perez, David
12
Asheville
6.76
6
16
Boyd, Elijah
12
Berry Academy Of
6.76
2
17
Delante' Sykes
Unattached
6.79
4
18
Freeman, Andre
10
Millbrook
6.80
1
19
Robinson, Torey
12
Parkland
6.84
1
20
McIntrye, Aykeem
9
Berry Academy Of
6.84
7
21
Perkins, William
12
Berry Academy Of
6.84
4
22
Carroll, Brent
12
Berry Academy Of
6.86
5
23
Eaves, Daquan
10
Mallard Creek
6.90
6
24
Summers, Jywan
12
West Iredell
6.90
2
25
Jagodinski, Josh
11
Millbrook
6.91
7
26
Edwards, Michael
12
Southeast Raleig
6.91
1
27
Steele, Jamarc
11
Harding Universi
6.92
6
28
Hedgepeth, Travis
12
George Wythe (Wy
6.96
2
29
Adkins, Devin
11
Marvin Ridge
6.99
4
30
Williford, Avery
11
Davie County
7.01
6
31
LaMyron Greene
Unattached
7.01
1
32
Massenburg, Jordan
12
Wakefield
7.02
4
33
Heavlin, Miles
11
Mitchell
7.06
8
34
Bowen, Cal
11
Cardinal Gibbons
7.06
3
35
Hardin, Tyler
11
George Wythe (Wy
7.07
3
36
Banner, Tylik
11
Hough
7.13
5
37
Styers, Logan
10
Starmount
7.13
1
38
Domozin, Dino
10
Hopewell
7.14
8
39
Jones, A'Jon
9
North Rowan
7.18
8
40
Woelfel, Nathan
11
Bishop McGuinnes
7.19
6
41
Robinson, Naseem
10
Southeast Raleig
7.24
7
42
Massenburg, Chadwick
12
Southeast Raleig
7.24
5
43
Perez, Angel
10
Davie County
7.24
4
44
Braswell, Emmanual
12
Davie County
7.32
5
45
Abate, Andrew
11
Cardinal Gibbons
7.34
2
46
Smith, Kenneth
10
Hopewell
7.40
1
47
Fera, Tyler
12
Lake Norman
7.41
2
47
Charles, Jason
11
Harding Universi
7.41
1
49
Gibson, Eric
11
North Rowan
7.47
8
50
Jackson, Desmond
10
Hillside
8.45
3
--
Algood, Aramis
10
Butler
DNS
4
--
Trammell, Christian
11
Hickory Ridge
DQ
3
--
Phillip, Christen
12
Hopewell
DNF
3
--
Dickinson, Jayson
11
Independence
DNS
8
--
Colston, Jalon
-
Mooresville Seni
DNS
7
--
Kounnavong, Jonathan
11
Southern Guilfor
DNS
8
--
Davis, Quanya
11
Marvin Ridge
DNS
2
--
Whitehead, Kelton
12
Wakefield
FS
2
--
Williams, NyJuan
12
Butler
DNS
7
Mens 60 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryan Clark
Unattached
6.68
0
2
Rowe, Rodney
12
Clayton
6.88
0
3
Soronnadi, Chuka
12
Butler
6.89
0
4
Hines, Nyheim
12
Garner Senior
6.90
0
5
Estrada, Daniel
17-18
Platinum Sports
6.91
0
6
Jonathan Avery
Unattached
6.97
0
7
Jawan Miller
Unattached
6.98
0
8
Isaiah Southerland
Unattached
7.02
0
Mens 60 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Ryan Clark
Unattached
6.74
2
2
Estrada, Daniel
17-18
Platinum Sports
6.90
1
3
Rowe, Rodney
12
Clayton
6.90
2
4
Hines, Nyheim
12
Garner Senior
6.93
1
5
Jawan Miller
Unattached
6.94
1
6
Soronnadi, Chuka
12
Butler
6.94
1
7
Isaiah Southerland
Unattached
6.96
1
8
Jonathan Avery
Unattached
7.02
2
10
Dartrez Thompson
Unattached
7.07
2
9
Pearson, Joshua
11
Platinum Sports
7.07
1
11
Oquendo, Raul
12
Millbrook
7.08
2
12
Little, Josh
12
East Rowan
7.10
1
13
Lockett, Trekel
-
Track Eastern Ca
7.23
2
--
Dorsey, Jeremiah
12
Olympic
DNF
1
--
King-Penn, Jakara
12
Ronald W. Reagan
DNF
2
Mens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryan Clark
Unattached
33.85
13
2
Cook, Tyler
12
Apex
35.57
13
3
Fulmore, Kendall
12
Ragsdale
35.66
12
4
Oliver, Chase
12
Apex
36.03
10
5
Morgan, Anthony
9
Grimsley
36.47
10
6
Boykins, Braxton
11
Ragsdale
36.74
8
7
Scott Miller
Unattached
36.78
11
8
Jenkins, Breon
11
West Forsyth
36.78
12
9
Perry, Montrell
11
Millbrook
36.85
8
10
Mosley, Will
11
Millbrook
36.88
12
11
Evans, Aaron
11
Marvin Ridge
36.93
9
12
Perez, David
12
Asheville
37.03
13
13
Young, Harrison
11
Chapel Hill
37.03
9
14
Baclig, Jeremiah
9
Paxon
37.07
13
15
Little, Josh
12
East Rowan
37.10
8
16
McKoy, Lee
10
Hopewell
37.33
9
17
Steele, Jamarc
11
Harding Universi
37.49
12
18
Pearson, Joshua
11
Platinum Sports
37.53
7
19
Nicholson, Mynez
12
North Mecklenbur
37.56
12
20
Daniels, Emmanuel
11
West Mecklenburg
37.72
11
21
Perkins, William
12
Berry Academy Of
37.73
10
22
Dabo, Karefa
11
Ronald W. Reagan
37.84
10
23
Barnes, Kobe
9
Needham Broughto
37.87
8
24
Collins, Javonte
10
Southeast Raleig
37.89
5
25
Miller, Shameek
12
Berry Academy Of
37.92
10
26
Kinsemi, Beni
12
Berry Academy Of
38.05
9
27
Brown, Jordan
11
Butler
38.17
8
28
Phillip, Christen
12
Hopewell
38.42
6
29
Heavlin, Miles
11
Mitchell
38.43
4
30
Antoine Nance
Unattached
38.48
3
31
Robinson, Torey
12
Parkland
38.59
11
32
Montague, Gabriel
10
William G. Enloe
38.62
5
33
Matheny, Taylor
12
Marvin Ridge
38.63
7
34
Tyler Manigault
Unattached
38.64
6
35
Haines, Alex
12
Berry Academy Of
38.70
9
36
LaMyron Greene
Unattached
38.74
7
37
Perez, Angel
10
Davie County
38.83
3
38
Ruffin, D'Jhae
12
Nash Central
38.94
9
39
Onokalah, Stefan
12
Southeast Raleig
38.97
5
40
Woods, Justice
11
Community School
39.02
6
41
Lyons, McKinley
9
Nash Central
39.19
8
42
Newsome, Brian
12
Parkland
39.23
5
43
Dickinson, Jayson
11
Independence
39.26
3
44
Robert Hicks
Unattached
39.65
6
45
Burts, Phennessy
11
North Rowan
39.68
7
46
Trammell, Christian
11
Hickory Ridge
39.71
11
47
Smith, Tralin
12
South Granville
39.87
3
48
Edwards, Michael
12
Southeast Raleig
40.05
6
49
Hart, Corey
11
Hopewell
40.23
4
50
Massenburg, Chadwick
12
Southeast Raleig
40.58
2
51
Bowen, Cal
11
Cardinal Gibbons
40.70
5
52
Berrezueta, Daniel
12
South Granville
40.83
2
53
Layman, Will
9
George Wythe (Wy
41.01
1
54
Braswell, Emmanual
12
Davie County
41.02
5
55
Domozin, Dino
10
Hopewell
41.33
2
56
Gibson, Ronald
10
Independence
41.55
2
57
Abate, Andrew
11
Cardinal Gibbons
42.56
3
58
Skeens, Reid
9
George Wythe (Wy
43.45
1
59
Walker, Dequarius
10
Marvin Ridge
43.58
6
60
Lorenz, Jack
10
Bishop McGuinnes
43.85
1
--
Soronnadi, Chuka
12
Butler
DNS
13
--
Hilliard, Tyree
9
Southwest Guilfo
DQ
2
--
Fera, Tyler
12
Lake Norman
DNS
2
--
Whitehead, Kelton
12
Wakefield
DNS
4
--
Jackson, Devonn
10
Needham Broughto
DNS
11
--
Taborn, Teddy
11
Hillside
DNS
7
--
Clark, Zach
11
Lake Norman
DNS
4
--
Titgen, Justin
12
Marvin Ridge
DNS
13
--
Chambers, Stephen
12
Needham Broughto
DQ
10
--
Love-Soles, Kaylan
12
Rocky River
DQ
12
--
Massenburg, Jeremy
10
Wakefield
DNS
7
--
Summers, Jywan
12
West Iredell
DNS
4
--
Massenburg, Jordan
12
Wakefield
DNS
4
--
McKoy, Rasheed
-
Track Eastern Ca
DNS
11
Mens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Woodard, Jayon
11
Southeast Raleig
49.60
2
2
Brown, Jeremiah
11
Southwest Guilfo
50.45
2
3
Peebles, Dylan
11
Wakefield
50.47
1
4
Bleichner, Tj
12
Fuquay-Varina
50.52
1
5
Crisp, Vincent
12
North Mecklenbur
50.54
2
6
Love-Soles, Kaylan
12
Rocky River
50.78
2
7
Dula, Kymani
11
Southern Alamanc
50.93
1
8
Washington-Saunders, Cha
12
Ronald W. Reagan
51.62
2
Mens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bleichner, Tj
12
Fuquay-Varina
1:06.04
11
2
Thompson, Corey
12
East Gaston
1:06.63
11
3
Love-Soles, Kaylan
12
Rocky River
1:07.00
11
4
Brown, McKinly
11
Hillside
1:07.10
11
5
Eric Kim
Unattached
1:07.89
11
6
Ananaba, Brian
12
Southeast Raleig
1:07.98
10
7
Brown, Walter
11
Southern Guilfor
1:08.18
8
8
Nolan Patrick
Unattached
1:08.90
9
9
Murray, Kethan
12
Dudley
1:09.06
10
10
Williams, Sonny
12
Grimsley
1:09.08
8
11
Gary, Khalil
11
Southeast Raleig
1:09.19
11
12
Evans, Aaron
11
Marvin Ridge
1:09.27
10
13
Graise, Lorenzo
11
Parkland
1:09.31
9
14
Brandon Massey
Unattached
1:09.45
8
15
Daniels, Emmanuel
11
West Mecklenburg
1:09.47
9
16
Scott Miller
Unattached
1:09.53
10
17
Perry, Montrell
11
Millbrook
1:09.66
7
18
Ayers, Blake
12
Sanderson
1:09.83
8
19
McLean, Joshua
9
Millbrook
1:09.83
7
20
McKoy, Lee
10
Hopewell
1:09.93
10
21
Taylor, Taivion
11
Marvin Ridge
1:09.97
10
22
Herbert, Darius
12
West Mecklenburg
1:10.21
9
23
Clark, Zach
11
Lake Norman
1:10.30
5
24
Wilson, Myles
12
Panther Creek
1:11.12
5
25
Montague, Gabriel
10
William G. Enloe
1:11.27
5
26
Young, Terry
11
Asheville
1:11.33
5
27
Phillip, Christen
12
Hopewell
1:11.40
4
28
Jack Joyce
Unattached
1:11.75
7
29
Thomas, Nulty
11
Millbrook
1:11.80
6
30
Atkinson, Anthony
10
Beddingfield
1:12.07
7
31
Kankula, Jeremy
9
Atkins
1:12.21
6
32
Johnson, Ryan
11
Marvin Ridge
1:12.28
7
33
Cox, Nick
11
Jesse C. Carson
1:12.36
8
34
Spann, Joshua
12
Wakefield
1:12.62
7
35
Woods, Justice
11
Community School
1:12.81
6
36
Day, Andre
11
West Mecklenburg
1:12.92
4
37
Winn, Drew
11
East Henderson
1:13.14
6
38
Hall, Eli
12
Polk County
1:13.33
6
39
Harris, Evan
10
Lake Norman
1:13.35
3
40
Erwin, Nick
12
Mooresville Seni
1:13.50
4
41
Hynes, Ewan
10
Hough
1:14.36
2
42
Cosby, Michael
11
Community School
1:14.73
2
43
Murphy, CJ
10
Athens Drive Sen
1:15.02
9
44
Childs, Marcus
12
Berry Academy Of
1:15.02
4
45
Jones, Tyreese
11
Berry Academy Of
1:15.69
3
46
Woelfel, Nathan
11
Bishop McGuinnes
1:16.02
5
47
Matthews, Bobby
11
Berry Academy Of
1:16.20
3
48
Hart, Corey
11
Hopewell
1:16.53
2
49
Haile, Jordan
12
Beddingfield
1:16.60
3
50
Gibson, Robert
10
Independence
1:16.66
5
51
Reynolds, Cole
12
Independence
1:17.42
9
52
Herndon, Matt
10
Bishop McGuinnes
1:17.89
1
53
Ychiro, Aaron
12
Berry Academy Of
1:17.90
2
54
Reaves, Jordan
12
West Mecklenburg
1:18.32
2
55
Carter, Ryan
12
Walkertown
1:19.77
1
--
Autry, Tyrus
12
Hugh Cummings (B
DQ
3
--
Brown, Caleb
12
Polk County
DQ
8
--
Fedorka, Wyatt
12
Lake Norman
DNF
4
Mens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Inuwa, Elijah
12
Central Academy
2:29.45
7
2
Ryan Buscaglia
Unattached
2:34.21
7
3
Christian Pigues
Unattached
2:35.08
7
4
Pehr, Henry
12
Green Hope
2:35.26
6
5
Williams, Jayquan
11
Southeast Raleig
2:35.42
6
6
Blizzard, Jake
12
Marvin Ridge
2:37.71
6
7
Justin Wilck
Unattached
2:38.10
6
8
Nolan Patrick
Unattached
2:38.24
5
9
Maddox, Dequan
12
Parkland
2:38.43
6
10
Wolfe, Jacob
11
Polk County
2:38.84
6
11
Adams, Terrance
12
Southeast Raleig
2:38.93
6
12
Anderson, Wes
12
Lake Norman
2:39.45
7
13
Espinoza, Vernon
12
West Forsyth
2:39.57
6
14
Bryan Grumbach
Unattached
2:40.13
7
15
Robertson, Jack
12
Ronald W. Reagan
2:40.90
5
16
Danze, Matt
12
Providence
2:41.37
5
17
Payeur, Austin
12
Marvin Ridge
2:41.69
6
18
Matthew Rucker
Unattached
2:41.98
5
19
Kleissler, Daniel
11
Chapel Hill
2:41.99
5
20
Brooks, Tre
11
Wakefield
2:42.11
7
21
Jack Joyce
Unattached
2:42.31
7
22
Sutter, Tanner
11
Providence
2:42.33
7
23
Cartier, Eli
12
Asheville
2:42.66
4
24
Blackburn, Max
11
Chapel Hill
2:43.16
5
25
Barrera, Matthew
12
Butler
2:43.43
7
26
Ferguson, Daniel
12
Marvin Ridge
2:43.76
5
27
Coty, Heath
11
Mount Tabor
2:44.33
4
28
Corson, Kellen
12
A.L. Brown
2:44.35
6
29
Christ, Kyle
12
West Johnston
2:44.59
7
30
Shore, Noah
11
Asheville
2:44.91
6
31
Rosas, Jose
12
Sanderson
2:45.44
5
32
Williams, Jeffrey
12
Chapel Hill
2:45.45
4
33
Lux, Jason
12
Independence
2:45.92
2
34
Ray, Andrew
10
Cary
2:46.06
4
35
Baxter, Benjamin
9
Grimsley
2:46.19
3
36
Benfield, Lawson
11
Apex
2:46.20
5
37
Barley, Patrick
10
Providence
2:46.53
5
38
Provost, Wesley
9
Apex
2:47.19
3
39
Tyree, Canoy
10
Mallard Creek
2:47.46
5
40
Hynes, Ewan
10
Hough
2:47.49
3
41
Lundergan, James
10
Cary
2:47.55
4
42
Perez, Chris
12
West Johnston
2:48.09
7
43
Smith, Nathaniel
12
Southeast Raleig
2:48.60
4
44
Tatter, James
12
R J Reynolds
2:48.81
2
45
Bragg, Frank
11
Community School
2:48.85
3
46
Cosby, Michael
11
Community School
2:49.42
2
47
Nicol, Sean
11
Leesville Road
2:49.48
3
48
William Glenn
Unattached
2:50.50
2
49
Lingerfelt, Brett
10
West Davidson
2:50.59
3
50
Cabean, Miles
12
Ronald W. Reagan
2:50.70
6
51
Elofa, Goldi
10
Independence
2:50.98
2
52
Barefoot, Nick
10
Leesville Road
2:51.51
1
53
Noah Dolhare
Unattached
2:51.62
3
54
Lorenzo, Anthony
11
North Mecklenbur
2:51.79
4
55
Carroll, Austin
10
Corinth-Holders
2:52.36
2
56
Clark, Zach
11
Lake Norman
2:52.58
3
57
Weirich, Joshua
10
Central Academy
2:52.82
4
58
Keeton Glenn
Unattached
2:53.28
2
59
Sholtis, Matt
12
Apex
2:53.61
3
60
O'Connor, Ben
11
North Iredell
2:54.52
2
61
Jacob DeAngelo
Unattached
2:54.61
2
62
Hinshaw, Luke
9
Southeast Guilfo
2:55.67
2
63
Brown, Rufus
11
West Johnston
2:55.80
4
64
Bruce Wenger
Unattached
2:56.49
4
65
Beary, Shafer
11
Cardinal Gibbons
2:57.44
1
66
Anthony Williams,Jr
Unattached
2:58.09
1
67
Riordan, Matthew
12
Central Academy
3:00.45
1
68
Calhoun, Reid
9
Wakefield
3:00.47
2
69
Jardon, Ulises
11
Hough
3:00.99
2
70
Shores, Joel
11
Southeast Guilfo
3:02.98
4
71
Williams, Joseph
12
Berry Academy Of
3:03.66
1
72
Colin Crigger
Rural Retreat
3:07.11
1
73
Howarth, Kaleb
10
Cardinal Gibbons
3:08.92
1
74
Carter, Logan
9
Walkertown
3:12.58
1
--
Nolan, Zachary
10
Wakefield
DNF
4
--
Erwin, Nick
12
Mooresville Seni
DNS
3
--
Taylor, Taivion
11
Marvin Ridge
DNS
3
--
Galamb, Andrew
11
Leesville Road
DNS
3
--
McGee, MarQuise
11
Vance
DNS
7
--
Lacerda, Nick
12
Corinth-Holders
DNS
1
Mens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brooks, Tre
11
Wakefield
4:29.61
6
2
Ciaccia, Nick
12
R J Reynolds
4:30.18
5
3
Harris, William
12
Cardinal Gibbons
4:30.79
3
4
Shore, Noah
11
Asheville
4:30.95
3
5
Shanklin, Ian
10
Page
4:30.98
5
6
Jack Joyce
Unattached
4:31.07
6
7
Christ, Kyle
12
West Johnston
4:31.25
6
8
Sauerbrey, Ty
12
Lake Norman
4:31.28
3
9
Foley, Ian
11
Mount Tabor
4:31.34
5
10
Ciaccia, Andrew
12
R J Reynolds
4:31.53
6
11
Duin, Derek
11
Apex
4:32.71
5
12
Caruthers, Joel
12
Robert B Glenn
4:32.72
6
13
Sutter, Logan
11
Providence
4:33.03
5
14
Cornwell, Alex
11
Hickory Ridge
4:33.76
5
15
Doyle, Sean
11
Polk County
4:34.24
6
16
Gregory, Joshua
12
Panther Creek
4:34.72
5
17
Bryan Grumbach
Unattached
4:34.76
6
18
Rosas, Jose
12
Sanderson
4:35.07
6
19
Russ, Nelson
11
West Forsyth
4:35.20
5
20
Perez, Chris
12
West Johnston
4:35.35
6
21
joseph boyle
Unattached
4:35.44
6
22
Huitt, Brian
11
Green Hope
4:35.81
4
23
Roeber, Drew
12
Chapel Hill
4:36.47
5
24
Fitsum Seyoum
Unattached
4:36.59
1
25
Will Smagh
Unattached
4:36.61
1
26
Putman, Jason
11
Southeast Raleig
4:37.55
4
27
Noah Dolhare
Unattached
4:37.87
3
28
Harbacevich, Joe
12
Myers Park
4:37.99
6
29
Artrip, Eric
11
Leesville Road
4:39.09
3
30
Kobe Robinson
Unattached
4:39.13
3
31
Turner, Davis
9
Asheville
4:39.53
4
32
Coffey, Tim
12
Mooresville Seni
4:39.58
6
33
Blalock, Hayden
10
Providence
4:39.66
4
34
Patrick Wachter
Unattached
4:39.95
6
35
Weirich, Joshua
10
Central Academy
4:40.03
5
36
Mastandrea, Jack
11
Lake Norman
4:40.10
4
37
Brown, Rufus
11
West Johnston
4:40.48
4
38
Dudash, Michael
11
Green Hope
4:40.68
4
39
Despard, Mack
10
Marvin Ridge
4:41.89
4
40
Bullard, Matthew
11
Ronald W. Reagan
4:42.16
4
41
Jack Cawley
Unattached
4:42.53
6
42
Keith, Sawyer
11
Sanderson
4:42.77
4
43
LaCoste, Austin
10
Ragsdale
4:43.61
3
44
Freeman, Joel
12
Grimsley
4:44.19
5
45
noah graham
Unattached
4:45.29
4
46
Shores, Joel
11
Southeast Guilfo
4:45.42
4
47
Alvarez, Daniel
10
Surry Central
4:45.65
3
48
Miller, Wyatt
12
Apex
4:46.45
4
49
Myers, Patrick
10
Corinth-Holders
4:46.54
2
50
Adame-Hernandez, Sergio
11
Jay M Robinson
4:46.86
3
51
Jonathan Vines
Unattached
4:48.07
3
52
McGrew, Shad
11
Butler
4:48.30
4
53
Carroll, Austin
10
Corinth-Holders
4:49.13
2
54
McBride, Finn
9
Green Hope
4:49.73
3
55
Molina, Justin
9
Mooresville Seni
4:50.38
2
56
Maynard, Cody
11
Lake Norman
4:50.65
3
57
Cortina, Chris
12
Cardinal Gibbons
4:51.09
2
58
O'Connor, Ben
11
North Iredell
4:51.31
3
59
Merrill, Alec
11
Central Academy
4:51.49
2
60
Romaine, Natnael
9
Chapel Hill
4:51.74
3
61
Clancy, Drew
11
Lake Norman
4:53.01
2
62
Hutchinson, Jacob
10
Butler
4:54.25
2
63
Pilkington, Grant
10
Watauga
4:55.60
2
64
Lorenzo, Anthony
11
North Mecklenbur
4:55.72
5
65
Korabik, Bryce
11
Green Hope
4:55.95
2
66
Calhoun, Reid
9
Wakefield
4:55.99
2
67
Austin Hale
Unattached
4:56.21
2
68
Feldeit, Rodi
11
Concord
4:57.80
1
69
Jacob DeAngelo
Unattached
4:57.91
2
70
Schug, Wyatt
10
Wakefield
4:59.72
1
71
Watt, John
12
Dudley
5:00.37
4
72
Lee, Chris
11
Beddingfield
5:00.42
2
73
Simmons, Nick
11
Davie County
5:01.02
3
74
Burns, Parker
11
Hickory Ridge
5:01.34
1
75
Agee, Owen
9
Ronald W. Reagan
5:01.66
2
76
Anthony Williams,Jr
Unattached
5:01.82
2
77
Parmesano, Daniel
11
Walkertown
5:06.02
1
78
Davis, Jack
10
Southwest Guilfo
5:07.23
1
79
Skidmore, Benjamin
9
Grimsley
5:10.26
1
80
Lacerda, Nick
12
Corinth-Holders
5:16.86
1
81
Seeber, Jacob
10
Grimsley
5:17.90
1
82
George, Daniel
10
Hillside
5:27.13
1
83
Tomiak, Alex
9
George Wythe (Wy
5:27.98
1
84
Weant, Coby
9
North Rowan
5:31.25
1
--
Lee, Parker
12
Fuquay-Varina
DNS
6
--
Nolan, Zachary
10
Wakefield
DNF
5
--
McGee, MarQuise
11
Vance
DNS
5
--
Erwin, Nick
12
Mooresville Seni
DNS
5
Mens 1 Mile Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Andrew Hunter
Unattached
4:13.24
2
2
Nick Linder
Unattached
4:14.74
2
3
Hall, Phillip
12
South View
4:14.85
2
4
Adam Barnard
Unattached
4:14.92
2
5
Matthew Novak
Unattached
4:14.98
2
6
Luke Meade
Unattached
4:15.91
2
7
Baldwin, Tanis
12
East Henderson
4:16.95
2
8
Zach Long
Unattached
4:18.83
1
9
Peeples, Connor
11
Cardinal Gibbons
4:21.05
1
10
Resor, Mitchell
11
Weddington
4:21.97
1
11
Mulloy, William
12
St Xavier (KY)
4:22.08
2
12
Joe Bindner
Unattached
4:24.37
1
13
Gillespie, Blanton
12
Shelby
4:26.91
1
14
Kneisel, Kenny
11
Mount Tabor
4:27.14
2
15
Ryan Speer
Unattached
4:27.79
1
16
Jackson Ellenburg
Unattached
4:35.07
1
17
Myers McKinney
Unattached
4:38.43
1
18
Inuwa, Elijah
12
Central Academy
4:45.68
2
--
Conner, Matthew
11
Weddington
DNS
1
--
Abushouk, Dean
12
Cary
DNS
1
Mens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Andrew Hunter
Unattached
8:59.67
3
2
Micah Pratt
Unattached
9:26.00
3
3
Ellenburg, Jackson
10
Ashley Ridge
9:32.93
3
4
Lane, Connor
10
Cardinal Gibbons
9:33.23
3
5
Cacciatore, Andrew
12
Holy Trinity Epi
9:41.55
3
6
Edwards, David
12
Cardinal Gibbons
9:44.96
3
7
Fitsum Seyoum
Unattached
9:47.90
3
8
Shore, Noah
11
Asheville
9:51.72
2
9
Evan Fisher
Unattached
9:53.60
3
10
Will Smagh
Unattached
9:54.69
3
11
andrew robinson
Unattached
9:55.04
3
12
Klimek, Jt
12
Cardinal Gibbons
9:55.85
2
13
Holland, Michael
12
Watauga
9:56.40
2
14
Wilson, Joe
12
R J Reynolds
9:56.79
3
15
Sutter, Tanner
11
Providence
9:58.08
2
16
Jack Cawley
Unattached
9:58.78
3
17
Putman, Jason
11
Southeast Raleig
10:00.73
2
18
Coffey, Tim
12
Mooresville Seni
10:01.68
3
19
Marx, Freddie
10
Page
10:03.54
2
20
McGrew, Shad
11
Butler
10:04.09
2
21
Holbrook, Todd
10
R J Reynolds
10:06.04
2
22
Sanger, Zach
11
Northwest Guilfo
10:07.98
2
23
Hanna, Isaiah
11
Ronald W. Reagan
10:11.25
2
24
Hagstrom, Cole
10
Green Hope
10:13.32
2
25
Lipsey, Jacob
10
Marvin Ridge
10:13.60
1
26
Ingold, Garrett
11
Jesse C. Carson
10:14.62
1
27
Ovellete, Kyle
12
Southwest Guilfo
10:17.16
1
28
Doby, Grant
10
Jesse C. Carson
10:17.57
1
29
Veilleux, Nick
10
Green Hope
10:19.25
2
30
Myers, Patrick
10
Corinth-Holders
10:19.87
3
31
Mercer, Zachary
10
Mooresville Seni
10:19.97
1
32
Bullard, Matthew
11
Ronald W. Reagan
10:20.84
1
33
Michal Swepson
Unattached
10:22.63
2
34
Tatter, John
11
R J Reynolds
10:22.83
1
35
Vanderford, Eric
10
Chapel Hill
10:24.01
1
36
Madden, Michael
12
Mount Tabor
10:25.96
3
37
Armstrong, Ryan
12
Mount Tabor
10:34.94
2
38
Brown, Mitchell
11
Polk County
10:37.31
1
39
Hincher, Rylan
12
North Wilkes
10:39.95
1
40
Ennis, Jacob
10
Lake Norman
10:42.35
1
41
Slowin, Austin
11
Grimsley
11:20.39
1
42
Parmesano, Daniel
11
Walkertown
11:28.67
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
7.44
nwi
0
2
Isaac Johnson
Unattached
7.80
nwi
0
3
McMillan, Ben
11
Hough
7.88
nwi
0
4
Washington, Donte
12
Millbrook
8.09
nwi
0
5
Robert Hicks
Unattached
8.10
nwi
0
6
Boyd, Elijah
12
Berry Academy Of
8.13
nwi
0
7
Bloos, Justin
11
Marvin Ridge
8.38
nwi
0
--
Walker, Shareef
12
North Rowan
DNF
nwi
0
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
7.48
nwi
4
2
Isaac Johnson
Unattached
7.78
nwi
1
3
Boyd, Elijah
12
Berry Academy Of
7.85
nwi
3
4
Robert Hicks
Unattached
8.03
nwi
4
5
McMillan, Ben
11
Hough
8.05
nwi
2
6
Walker, Shareef
12
North Rowan
8.06
nwi
2
7
Washington, Donte
12
Millbrook
8.11
nwi
1
8
Bloos, Justin
11
Marvin Ridge
8.17
nwi
4
9
Richardson, Anthony
10
Southeast Raleig
8.21
nwi
3
10
McGriff, Cedric
10
Providence
8.31
nwi
4
11
Williford, Avery
11
Davie County
8.32
nwi
3
12
Matheny, Taylor
12
Marvin Ridge
8.34
nwi
2
13
Kendrick, Brian
12
Hopewell
8.41
nwi
1
14
Green Jr., Earl
11
Southern Guilfor
8.44
nwi
1
15
Andrade, Dylan
12
Forbush
8.51
nwi
2
16
Faulkner, Jay
11
Hough
8.53
nwi
4
17
Arthur Njemanze
Unattached
8.71
nwi
3
18
Woods, Jakwaan
11
Southern Guilfor
8.85
nwi
2
19
Enoch, Jordan
11
Hugh Cummings (B
8.89
nwi
1
20
Bonner, Avandre
10
Robert B Glenn
8.93
nwi
3
21
Carter, Isaiah
12
Parkland
8.99
nwi
1
22
Williams, Justin
10
Southeast Guilfo
9.15
nwi
2
23
Blake, Jeffrey
9
Mooresville Seni
9.32
nwi
3
24
Birchett, Tony
9
Mooresville Seni
10.45
nwi
4
25
Palmer, K'Evon
9
Parkland
11.11
nwi
4
Mens 60m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Charles Graham
Unattached
7.89
nwi
0
2
Daniel Roberts
Unattached
7.92
nwi
0
3
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
8.03
nwi
0
4
Carroll, Brent
12
Berry Academy Of
8.27
nwi
0
5
McMillan, Ben
11
Hough
8.42
nwi
0
6
Isaac Johnson
Unattached
8.44
nwi
0
--
Krah, Marcus
11
Hillside
DNS
nwi
0
--
Canady, Braxton
11
Paxon
FS
nwi
0
Mens 60m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Krah, Marcus
11
Hillside
7.81
nwi
2
2
Canady, Braxton
11
Paxon
7.91
nwi
2
3
Daniel Roberts
Unattached
7.95
nwi
2
4
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
8.03
nwi
1
5
Charles Graham
Unattached
8.04
nwi
1
6
Carroll, Brent
12
Berry Academy Of
8.30
nwi
1
7
McMillan, Ben
11
Hough
8.34
nwi
2
8
Isaac Johnson
Unattached
8.43
nwi
1
9
Graves, Elliott
11
Reidsville
8.44
nwi
1
10
Kendrick, Brian
12
Hopewell
8.79
nwi
1
11
Jr. Corey Thompson
Unattached
8.80
nwi
2
Mens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
2fast2strong
1:31.02
3
2
Algood, Youance,
Milavec, Soronnad
Butler
1:32.84
3
3
Peay Joh, Dorsey,
Martin, Young
Olympic
1:33.30
2
4
Whitehea, Massenbu,
Peebles, Spann
Wakefield
1:33.80
1
5
McGuyver, Tyson,
Perez, Tyson
Asheville
1:34.04
3
6
Mosley, Freeman,
Jagodins, Oquendo
Millbrook
1:34.74
2
7
Robinson, Hayes,
Newsome, Graise
Parkland
1:35.18
3
8
Relay Team
Southern Guilfor
1:36.78
2
9
Smart, Garrett,
Doyle, Smith
Polk County
1:37.97
2
10
Edwards, Richards,
Onokalah, Collins
Southeast Raleig
1:38.04
3
11
Davis, Bloos,
Adkins, Matheny
Marvin Ridge
1:38.70
2
12
Streater, Jones,
Gibson, Burts
North Rowan
1:38.74
2
13
Anderson, Maynard,
Fera, Sauerbre
Lake Norman
1:40.07
1
14
Thomas, Muldrow,
Yung, Koonce
William G. Enloe
1:42.95
1
15
Herndon, Lorenz,
Lininger, Woelfel
Bishop McGuinnes
1:43.39
1
16
Relay Team
Cardinal Gibbons
1:46.90
1
--
Carroll, Perkins,
Kinsemi, McIntrye
Berry Academy Of
DNF
3
Mens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Ananaba,
Woodard, Adams
Southeast Raleig
3:24.98
4
2
2fast2strong
3:26.73
4
3
Mclean, Mosley,
Thomas, Leaston
Millbrook
3:30.89
3
4
Relay Team
Ragsdale
3:31.33
2
5
Taylor, Blizzard,
Johnson, Evans
Marvin Ridge
3:31.85
4
6
Tyson, Perez,
Young, Tyson
Asheville
3:31.93
3
7
Cabean, Graham,
Washingt, Dabo
Ronald W. Reagan
3:32.55
3
8
Ferguson, Koenig,
Smith, Bleichne
Fuquay-Varina
3:33.46
3
9
Robinson, Hayes,
Newsome, Graise
Parkland
3:37.90
3
10
Daniel, Murray,
Watt, Kirby
Dudley
3:38.04
2
11
Shameek, Perkins,
Jones, Carroll
Berry Academy Of
3:40.35
2
12
Relay Team
Independence
3:43.56
1
13
Eley, Bulluck,
Ruffin, Lyons
Nash Central
3:44.72
1
14
Hardin, Layman,
Moss, Hedgepet
George Wythe (Wy
3:58.54
2
15
Herndon, Lorenz,
Lininger, Fohn
Bishop McGuinnes
4:01.83
1
--
Relay Team
Platinum Sports
DNS
2
--
Brown, Doyle,
Wolfe, Hall
Polk County
DQ
2
--
Brown, Holloway,
Taborn, Kendall
Hillside
DNS
4
--
Oliver, Johnson,
Cook, Provost
Apex
DNS
3
Mens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Fedorka, Anderson,
Maynard, Sauerbre
Lake Norman
8:10.51
2
2
Ferguson, Payeur,
Taylor, Blizzard
Marvin Ridge
8:12.78
2
3
Williams, Adams,
Smith, Putman
Southeast Raleig
8:15.42
2
4
Doyle, Brown,
Brown, Wolfe
Polk County
8:18.33
2
5
Robertso, Cabean,
Bullard, Hanna
Ronald W. Reagan
8:19.84
2
6
Ayers, Keith,
White, Rosas
Sanderson
8:22.32
2
7
Hall, Fawzi,
Wilson, Gregory
Panther Creek
8:24.16
2
8
Calhoun, Nolan,
Schug, Brooks
Wakefield
8:28.04
1
9
Gavazzi, Johnson,
Townsend, Kokoska
Apex
8:28.79
1
10
Abushouk, Ray,
Lunderga, Thornton
Cary
8:29.02
2
11
McGrew, Doherty,
Stitt, Barrera
Butler
8:29.65
2
12
Galamb, Artrip,
Quesenbe, Nicol
Leesville Road
8:34.00
1
13
Cox, Koontz,
Kimball, Marchink
Jesse C. Carson
8:37.08
1
14
Meadows, Carroll,
Corson, Fuentes
A.L. Brown
8:44.78
2
15
Lin, Campanar,
Turner, Moerk
Mount Tabor
8:48.14
1
16
Atkinson, Haile,
Lee, Varnell
Beddingfield
8:54.06
1
17
Relay Team
Hough
8:57.00
1
18
Rogers, Jamison,
Parmesan, Carter
Walkertown
9:12.01
1
19
Relay Team
Bishop McGuinnes
9:51.59
1
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marcus Abraham
Unattached
55-07.25
(508.00m)
0
2
Adams, Terell
11
Middle Creek
52-07.25
(508.00m)
0
3
Easterling, Brandon
12
Apex
48-11.75
(508.00m)
0
4
Taylor, Chetney
11
Ragsdale
48-08.25
(508.00m)
0
5
Smith, Ricardo
11
Mallard Creek
46-02.75
(508.00m)
0
6
Elqadi, Ameed
12
Marvin Ridge
45-10.25
(508.00m)
0
7
Plunkett, Jamar
11
Southwest Guilfo
45-05.00
(508.00m)
0
8
Waters, Christian
11
Dudley
45-03.00
(508.00m)
0
9
Houser, Josh
12
Starmount
42-05.25
(508.00m)
0
10
Mason, Tyler
12
Jesse C. Carson
42-05.00
(508.00m)
0
11
Farmer, Zachary
11
James B Hunt
42-04.75
(508.00m)
0
12
Parker, Shane
12
North Rowan
41-04.25
(508.00m)
0
13
Emmanuel, D'mitri
10
Marvin Ridge
41-02.00
(508.00m)
0
14
Smith, Avery
11
Independence
40-07.75
(508.00m)
0
15
Ronald Brown
Unattached
39-09.25
(508.00m)
0
16
Moore, Wesley
12
Atkins
39-07.75
(508.00m)
0
17
Perry, Kip
12
Cardinal Gibbons
39-04.00
(508.00m)
0
18
Williams-Roseboro, TreSh
11
Southern Guilfor
38-09.50
(508.00m)
0
19
Guarnieri, Marcus
12
Charlotte Christ
38-01.75
(508.00m)
0
20
Choiniere, Jack
9
Myers Park
36-01.00
(508.00m)
0
21
Dunlap, Andre
12
Berry Academy Of
33-04.25
(508.00m)
0
22
Isaac, Larry
10
George Wythe (Wy
30-06.25
(508.00m)
0
23
Johnson, Jesse
11
Surry Central
24-10.00
(508.00m)
0
--
Harrison, Austin
10
West Forsyth
FOUL
(--)
0
--
Sheaffer, JB
11
Cardinal Gibbons
FOUL
(--)
0
--
Perry, Robert
12
Berry Academy Of
FOUL
(--)
0
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Garrick, Christopher
12
Marvin Ridge
6-10.00
(508.00m)
0
2
Howe, Keon
12
Mallard Creek
6-08.00
(508.00m)
0
3
Leaston, Jonte
12
Millbrook
6-06.00
(508.00m)
0
4
Stainback, Gabriel
10
Concord
6-04.00
(508.00m)
0
5
Fossi-Noue, Steve
11
Mallard Creek
6-04.00
(508.00m)
0
6
Quick, Tevin
12
Ragsdale
6-02.00
(508.00m)
0
7
Ibrahim, Joseph
11
West Forsyth
6-02.00
(508.00m)
0
10
Clawson, Tylon
9
Independence
6-00.00
(508.00m)
0
8
Xzavier Robinson
Unattached
6-00.00
(508.00m)
0
9
Wood, Dylan
11
Eastern Alamance
6-00.00
(508.00m)
0
11
Streater, Michael
11
North Rowan
5-10.00
(508.00m)
0
12
Handy, Sam
10
Cary
5-08.00
(508.00m)
0
12
Reynolds, Bret
12
Mount Tabor
5-08.00
(508.00m)
0
14
Pifer, Zack
12
Watauga
5-06.00
(508.00m)
0
14
Wiggins, Clifton
9
Grimsley
5-06.00
(508.00m)
0
14
Grant Jr, Donald
10
Ronald W. Reagan
5-06.00
(508.00m)
0
--
Doherty, Alex
12
Butler
DNS
(--)
0
--
Martin, Kyle
11
Paxon
DNS
(--)
0
--
Brown, Jamie
12
Knightdale
NH
(--)
0
--
Tyson, Nate
12
Asheville
DNS
(--)
0
--
Christmas, Ronald
12
Parkland
DNS
(--)
0
--
Heavlin, Miles
11
Mitchell
DNS
(--)
0
--
Skeens, Reid
9
George Wythe (Wy
NH
(--)
0
--
Moss, Markell
10
George Wythe (Wy
NH
(--)
0
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tristian Shaver
Unattached
16-00.00
(508.00m)
0
2
Pedersen, Drew
12
Apex
14-06.00
(508.00m)
0
2
Howe, Keon
12
Mallard Creek
14-06.00
(508.00m)
0
2
Utecht, Michael
12
Apex
14-06.00
(508.00m)
0
5
Frederick, Bailey
11
Marvin Ridge
14-00.00
(508.00m)
0
6
Talbert, Joe
11
Leesville Road
13-06.00
(508.00m)
0
6
Clasper, Carter
11
Marvin Ridge
13-06.00
(508.00m)
0
6
Schmid, Kevin
12
Cary
13-06.00
(508.00m)
0
6
Richard, Justin
10
Lake Norman
13-06.00
(508.00m)
0
6
Popek, Joseph
11
Ragsdale
13-06.00
(508.00m)
0
11
Dixon, Liam
11
Mooresville Seni
13-00.00
(508.00m)
0
12
Owens, John
11
West Forsyth
12-06.00
(508.00m)
0
12
Carter Mathis
Unattached
12-06.00
(508.00m)
0
14
Kopec, Dillon
11
Chapel Hill
11-06.00
(508.00m)
0
14
Scott Miller
Unattached
11-06.00
(508.00m)
0
14
Finger, Benjamin
9
North Gaston
11-06.00
(508.00m)
0
14
Chagula, Wilbert
11
West Forsyth
11-06.00
(508.00m)
0
18
Heavlin, Miles
11
Mitchell
11-00.00
(508.00m)
0
18
Dillon, Matt
11
Needham Broughto
11-00.00
(508.00m)
0
20
Risk, Stephen
12
Panther Creek
10-06.00
(508.00m)
0
20
Sharum, Lee
10
East Rowan
10-06.00
(508.00m)
0
22
Casterlow, Chris
12
Southeast Guilfo
10-00.00
(508.00m)
0
22
Bruce Wenger
Unattached
10-00.00
(508.00m)
0
24
Boney, Leslie
9
Needham Broughto
9-06.00
(508.00m)
0
--
Campbell, Ronald
12
Marvin Ridge
NH
(--)
0
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Krah, Marcus
11
Hillside
23-05.75
(508.00m)
nwi
0
2
Gaines, Julian
12
Marvin Ridge
21-05.75
(508.00m)
nwi
0
3
Quick, Tevin
12
Ragsdale
21-03.25
(508.00m)
nwi
0
4
Reynolds, Bret
12
Mount Tabor
21-02.00
(508.00m)
nwi
0
5
Brown, Jamie
12
Knightdale
20-10.25
(508.00m)
nwi
0
6
Delante' Sykes
Unattached
20-07.00
(508.00m)
nwi
0
7
Dorsey, Jeremiah
12
Olympic
20-05.25
(508.00m)
nwi
0
8
Unanka, Xavier
12
Southeast Guilfo
20-05.00
(508.00m)
nwi
0
9
Alston, Corey
11
Mallard Creek
19-04.75
(508.00m)
nwi
0
10
Smith, Jordan
12
Polk County
19-04.25
(508.00m)
nwi
0
11
Young, KD
11
Olympic
19-00.00
(508.00m)
nwi
0
12
Williams, Bryson
11
Marvin Ridge
18-09.50
(508.00m)
nwi
0
13
Merritt, Kenneth
10
Vance
18-08.75
(508.00m)
nwi
0
14
Williams, NyJuan
12
Butler
18-07.75
(508.00m)
nwi
0
15
Haines, Senico
11
Berry Academy Of
18-07.50
(508.00m)
nwi
0
16
Johnson, Sam
11
Mooresville Seni
18-07.00
(508.00m)
nwi
0
17
Dylan Crigger
Rural Retreat
18-04.00
(508.00m)
nwi
0
18
Wiggins, Clifton
9
Grimsley
18-03.00
(508.00m)
nwi
0
19
Kelly, Jeremiah
12
Berry Academy Of
18-02.00
(508.00m)
nwi
0
20
Ellington, Tyler
11
Berry Academy Of
18-00.00
(508.00m)
nwi
0
21
Miles, Malik
10
Ronald W. Reagan
17-08.00
(508.00m)
nwi
0
22
Robinson, Naseem
10
Southeast Raleig
17-04.00
(508.00m)
nwi
0
23
Salazar, Luis
11
Surry Central
16-08.00
(508.00m)
nwi
0
24
Stephens, Simeon
9
Mooresville Seni
16-06.75
(508.00m)
nwi
0
25
Styers, Logan
10
Starmount
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
26
Monell, Julian
9
Parkland
16-04.00
(508.00m)
nwi
0
27
Colin Crigger
Rural Retreat
15-10.00
(508.00m)
nwi
0
28
Caldwell, Jamari
9
Mooresville Seni
15-08.00
(508.00m)
nwi
0
29
Jackson, Desmond
10
Hillside
14-04.25
(508.00m)
nwi
0
--
Streater, Michael
11
North Rowan
DNS
(--)
nwi
0
--
Leaston, Jonte
12
Millbrook
DNS
(--)
nwi
0
--
Youance, Jordan
10
Butler
DNS
(--)
nwi
0
--
Holloway, Dawud
11
Hillside
DNS
(--)
nwi
0
--
Gillespie, Blanton
12
Shelby
DNS
(--)
nwi
0
--
Tyson, Nate
12
Asheville
DNS
(--)
nwi
0
--
Tyson, Noah
12
Asheville
DNS
(--)
nwi
0
--
Summers, Jywan
12
West Iredell
DNS
(--)
nwi
0
--
Mosley, Will
11
Millbrook
DNS
(--)
nwi
0
--
Haqq, Tariq
11
Southern Guilfor
DNS
(--)
nwi
0
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGuyver, Mekhi
12
Asheville
48-02.75
(508.00m)
nwi
0
2
Krah, Marcus
11
Hillside
47-04.00
(508.00m)
nwi
0
3
Leaston, Jonte
12
Millbrook
45-06.25
(508.00m)
nwi
0
4
Gaines, Julian
12
Marvin Ridge
44-03.00
(508.00m)
nwi
0
5
Fossi-Noue, Steve
11
Mallard Creek
43-09.50
(508.00m)
nwi
0
6
Garrick, Christopher
12
Marvin Ridge
41-05.25
(508.00m)
nwi
0
7
Johnson, Sam
11
Mooresville Seni
41-02.50
(508.00m)
nwi
0
8
Patel, Arjun
12
R J Reynolds
41-02.00
(508.00m)
nwi
0
9
Stephens, Jon
12
Apex
41-00.75
(508.00m)
nwi
0
10
Ceesay, Abdul
12
Wakefield
39-08.00
(508.00m)
nwi
0
11
Woods, Justice
11
Community School
39-07.25
(508.00m)
nwi
0
12
Wiggins, Clifton
9
Grimsley
39-04.75
(508.00m)
nwi
0
13
Faulkner, Jay
11
Hough
38-03.50
(508.00m)
nwi
0
14
Salazar, Luis
11
Surry Central
38-01.00
(508.00m)
nwi
0
15
Dylan Crigger
Rural Retreat
37-06.00
(508.00m)
nwi
0
15
Banner, Tylik
11
Hough
37-06.00
(508.00m)
nwi
0
17
Stephens, Simeon
9
Mooresville Seni
37-01.75
(508.00m)
nwi
0
18
Moss, Markell
10
George Wythe (Wy
36-08.50
(508.00m)
nwi
0
19
Monell, Julian
9
Parkland
35-11.00
(508.00m)
nwi
0
20
Williams, Bryson
11
Marvin Ridge
35-06.25
(508.00m)
nwi
0
21
Colin Crigger
Rural Retreat
34-11.00
(508.00m)
nwi
0
22
Ahmad Joyner
Unattached
34-05.50
(508.00m)
nwi
0
--
Palmer, K'Evon
9
Parkland
FOUL
(--)
nwi
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anna Cockrell
Unattached
7.12
0
2
Sherman, Katlin
12
Parkland
7.14
0
3
Bowman, Jahnae
11
Parkland
7.26
0
4
Scott, Taylor
9
Wakefield
7.27
0
5
Ward, Charla
10
Ragsdale
7.27
0
6
NyAsia Daniels
Unattached
7.34
0
7
Bryant, Miaysha
12
Parkland
7.35
0
8
Williams, SunSara
11
Independence
7.37
0
Womens 55 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Anna Cockrell
Unattached
7.22
7
2
Bowman, Jahnae
11
Parkland
7.26
3
3
Scott, Taylor
9
Wakefield
7.28
1
4
Sherman, Katlin
12
Parkland
7.30
8
5
Williams, SunSara
11
Independence
7.33
6
6
NyAsia Daniels
Unattached
7.33
1
7
Bryant, Miaysha
12
Parkland
7.34
5
8
Ward, Charla
10
Ragsdale
7.35
4
9
Wright, Kylia
10
Southeast Raleig
7.37
2
10
Hooper, Alexis
12
Olympic
7.40
5
11
Brooks, Isis
11
East Forsyth
7.43
2
12
Alexander, Tyresha
10
North Mecklenbur
7.44
4
13
Washington, Charlonda
10
Southeast Raleig
7.47
8
14
Womack, Ketara
10
Southeast Guilfo
7.50
3
15
Whitehead, Kellsie
11
Wakefield
7.52
6
16
Dillon, Kenya
10
Maynard Evans
7.52
7
17
Oviosun, Kiya
9
Southeast Guilfo
7.53
5
18
Mackey, Pia
12
Asheville
7.57
2
19
Pryor, Cameron
12
Millbrook
7.58
1
20
Davis, Samantha
10
Southeast Raleig
7.60
2
21
Bohannon, Maddie
10
Davie County
7.60
4
22
Prince, Imani
11
Hopewell
7.61
3
23
Arukwe, Linda
9
Wakefield
7.65
5
24
Chapman, Imani
12
Sanderson
7.67
6
25
McKoy, Jamila
10
Hillside
7.67
1
26
Ward, Chesney
11
Ragsdale
7.68
8
27
McFarland, Hillary
12
Clayton
7.72
4
28
Francis, Zjinaiya
10
Parkland
7.74
6
29
Aikens, Alexis
12
Harding Universi
7.74
7
30
Tarver, Ilishia
11
Maynard Evans
7.76
3
31
Sakari Singleton
Unattached
7.76
2
32
Storms, Abbie
10
George Wythe (Wy
7.77
1
33
Reid, Deja
10
Winston-Salem Pr
7.80
7
34
Matthews, Destinee
9
Butler
7.98
5
35
Hedgepeth, Tyra
12
George Wythe (Wy
8.00
7
36
Foman, Loraine
11
Winston-Salem Pr
8.02
6
37
Peiczarka, Nicole
9
Marvin Ridge
8.03
2
38
Logan, Mekenzie
10
Leesville Road
8.04
4
39
Moore, Taylor
10
Marvin Ridge
8.06
3
39
Owens, Destiny
11
Winston-Salem Pr
8.06
8
41
Heafner, Elizabeth
12
Davie County
8.07
8
42
Hill, Tiffany
10
Harding Universi
8.08
8
43
Albers, Madison
11
Cardinal Gibbons
8.09
6
44
Richards, Rachel
9
Hough
8.12
6
45
Henry, Maya
10
Leesville Road
8.15
8
46
Labody, Tokira
10
Hopewell
8.17
4
46
Seaford, Mariah
11
West Davidson
8.17
5
48
Julianne Denham
Unattached
8.23
7
49
Ejindu, Cindy
10
North Mecklenbur
8.25
3
50
Bilbo, Ayana
9
Maynard Evans
8.34
2
51
Garner, Molly
10
Bishop McGuinnes
8.60
1
52
Iruela, Jenny
9
Bishop McGuinnes
8.86
1
--
Johnson, Mya
10
Dudley
DNS
3
--
Shaw, Deztini
11
Southeast Guilfo
DNS
1
--
Phillip, Nicole
9
North Rowan
DNS
5
--
Craft, Aaliyah
12
Walkertown
DNS
7
--
King, Kelly
10
Bishop McGuinnes
DNS
4
Womens 60 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daniels, Teahna
12
The First Academ
7.39
0
2
Carolyn Brown
Unattached
7.60
0
3
Murphy, Sydnei
12
Apex
7.61
0
4
Cunningham, Gabriele
12
Mallard Creek
7.62
0
5
Lauren White
Unattached
7.65
0
6
Sherman, Katlin
12
Parkland
7.71
0
7
Woodall, Atlanta
12
Riverside
7.73
0
8
Hackney, Charminique
11
Cary
7.77
0
Womens 60 Meter Dash Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Daniels, Teahna
12
The First Academ
7.45
2
2
Murphy, Sydnei
12
Apex
7.53
1
3
Carolyn Brown
Unattached
7.55
1
4
Lauren White
Unattached
7.66
2
5
Cunningham, Gabriele
12
Mallard Creek
7.68
2
6
Sherman, Katlin
12
Parkland
7.72
2
7
Hackney, Charminique
11
Cary
7.75
1
8
Woodall, Atlanta
12
Riverside
7.79
1
9
Warner, Courtney
12
Charles B Aycock
7.83
2
10
Williams, SunSara
11
Independence
7.86
1
--
Clark, Tamara
10
High Point Centr
DNS
1
--
Lewis, Kaila
11
Millbrook
DNF
2
Womens 300 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Warner, Courtney
12
Charles B Aycock
40.53
16
2
Bryant, Miaysha
12
Parkland
40.61
15
3
McMillan, Kylie
12
Southern Guilfor
41.28
16
4
NyAsia Daniels
Unattached
41.76
15
5
Mackey, Pia
12
Asheville
41.80
14
6
Brooks, Isis
11
East Forsyth
41.82
14
7
Rowell, Desiree
12
Cary
41.83
13
8
Johnson, Mya
10
Dudley
42.01
16
9
Alexander, Tyresha
10
North Mecklenbur
42.26
15
10
Pryor, Cameron
12
Millbrook
42.33
10
11
Atwater, Mariah
9
Rocky River
42.40
13
12
Medley, Leona
11
Wakefield
42.40
14
13
Williams, Teaira
9
Maynard Evans
42.49
12
14
Saunders, Dasia
12
Wakefield
42.75
13
15
Grier, Maya
12
Berry Academy Of
42.84
13
16
Oviosun, Kiya
9
Southeast Guilfo
42.85
11
17
Wright, Tamilia
12
Walter Williams
42.88
10
18
Whitehead, Kellsie
11
Wakefield
42.99
14
19
Russell, Payton
10
North Rowan
43.09
12
20
Ngwe, Susie
10
Cary
43.25
15
21
Broner, Diondra
11
West Mecklenburg
43.32
13
22
Sheets, Jordan
11
Ronald W. Reagan
43.34
12
23
Jackson, Jamiah
10
Maynard Evans
43.44
9
24
Johnson, India
12
West Forsyth
43.58
11
25
Cannon, Shanone
10
Parkland
43.59
13
26
Bohannon, Maddie
10
Davie County
43.61
7
27
Dempsey, Alysa
11
Berry Academy Of
43.64
15
28
Francis, Zjinaiya
10
Parkland
43.70
9
29
Weatherwax, Sage
9
Southeast Raleig
43.80
12
30
Patel, Bijou
9
Cary
43.81
11
31
Campbell, Tatayanna
10
West Mecklenburg
43.81
14
32
McQueen, D'Miya
10
Southern Guilfor
43.88
8
33
McCoy, Millie
10
Concord
44.03
14
34
McKoy, Jamila
10
Hillside
44.08
5
35
Livingston, Kenya
9
Rocky River
44.21
11
36
Evans, Sykonza
11
Carver
44.22
12
37
Petty, Kendall
11
Southeast Guilfo
44.30
10
38
Clark, Leah
9
Southeast Raleig
44.33
9
39
Sakari Singleton
Unattached
44.44
9
40
Hill, Teona
10
Nash Central
44.45
10
41
Fesperman, Rebecca
10
Community School
44.47
7
42
Williams, SunSara
11
Independence
44.47
16
43
Randolph, Brianna
11
Hough
44.57
8
44
Skinner, Keairra
11
Statesville
44.63
12
45
McFarland, Hillary
12
Clayton
44.67
5
46
White, Elizabeth
10
Myers Park
44.71
9
47
Dorilas, Gaelle
10
Maynard Evans
44.82
10
48
Womack, Ketara
10
Southeast Guilfo
45.08
7
49
Logan, Mekenzie
10
Leesville Road
45.18
4
50
Combo, LeAnna
10
Vance
45.20
8
51
Gardner, Victoria
10
Providence
45.21
11
52
Hailey, Mikkayla
12
Central Academy
45.22
5
53
Tate, Jordyn
10
Butler
45.22
7
54
Smith, Kaela
12
Grimsley
45.43
6
55
Storms, Abbie
10
George Wythe (Wy
45.45
5
56
Chelsie Motley
Unattached
45.49
6
57
Hedgepeth, Tyra
12
George Wythe (Wy
45.50
6
58
Ropers, Katie
10
Marvin Ridge
45.51
7
59
Dickerson, Zavia
9
Needham Broughto
45.51
10
60
Jolly, Tahjah
10
South Granville
45.58
6
61
Williams, Tonisha
10
Southeast Raleig
45.58
7
62
Sifford, Brenna
12
North Mecklenbur
45.81
3
63
Smith, Kyla
9
Mallard Creek
46.10
11
64
Potter, Kallie
10
West Davidson
46.33
3
65
Tillery, Nia
9
Southern Guilfor
46.40
4
66
Reid, Deja
10
Winston-Salem Pr
46.57
4
67
Reidy, Elizabeth
10
Marvin Ridge
46.71
6
68
Medders, Jorja
9
Marvin Ridge
46.83
3
69
Childers, Paige
12
Chapel Hill
46.85
3
70
Hill, Tiffany
10
Harding Universi
46.89
9
71
Fionnuala Fisk
Unattached
46.94
5
72
Clancy, Kirsten
11
Lake Norman
47.06
3
73
Seaford, Mariah
11
West Davidson
47.25
4
74
Richards, Mercedes
10
Winston-Salem Pr
47.26
1
75
Foster, Ashley
12
Hopewell
47.30
6
76
Lugibihl, Emma
10
Marvin Ridge
47.44
4
77
Foman, Loraine
11
Winston-Salem Pr
47.57
1
78
Alexis Anderson
Unattached
47.95
3
79
Navarro, Jessica
9
Davie County
48.31
2
80
Julianne Denham
Unattached
48.98
4
81
Howard, Ke'tonna
11
Winston-Salem Pr
49.36
1
82
McGinnis, Erin
10
Hough
51.63
2
--
Scott, Taylor
9
Wakefield
FS
16
--
Vansant, Aubrey
9
Lake Norman
DQ
5
--
Thorne, Kennedy
12
Clayton
DQ
15
--
Marrujo, Anna
11
Bishop McGuinnes
DNS
2
--
Shuford, Cambria
10
Statesville
DNS
16
--
Ebron, Aubrey
9
Needham Broughto
DNS
8
--
Gandy, Kayla
12
Cardinal Gibbons
DNS
8
--
King, Kelly
10
Bishop McGuinnes
DNS
2
--
Jandzinski, Emily
11
Bishop McGuinnes
DNS
2
--
Paylor, Belle
12
Needham Broughto
DNS
8
Womens 400 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Layla
12
Cary
55.78
2
2
McNeill, McKinley
11
Parkland
56.18
2
3
Ward, Charla
10
Ragsdale
57.74
1
4
Robinson, Tia
12
Wakefield
58.14
2
5
Lydia Gamble
Unattached
58.58
1
6
Warner, Lakeisha
12
Cary
58.91
1
7
Porter, Victoria
10
South Mecklenbur
59.58
2
8
Ward, Jemay
12
Wakefield
59.69
2
Womens 500 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson, Tia
12
Wakefield
1:16.56
8
2
Barnes, Kristoni
11
Wake Forest
1:18.22
8
3
Ward, Jemay
12
Wakefield
1:19.06
8
4
Torres, Kleo
11
Southeast Raleig
1:19.48
6
5
Butler, G'Jasmyne
11
Leesville Road
1:20.07
8
6
Shuford, Cambria
10
Statesville
1:20.12
7
7
Mackey, Pia
12
Asheville
1:20.16
5
8
Boyd, Jazzmone
10
Rocky River
1:20.27
7
9
Sheets, Jordan
11
Ronald W. Reagan
1:20.74
5
10
McCoy, Millie
10
Concord
1:20.82
7
11
Strong, Blake
9
Olympic
1:20.91
5
12
Atwater, Mariah
9
Rocky River
1:21.02
7
13
Hardwick, Saidah
10
Southeast Raleig
1:21.26
8
14
Vansant, Aubrey
9
Lake Norman
1:21.39
5
15
Dunston, Hannah
12
Knightdale
1:21.73
7
16
Fesperman, Rebecca
10
Community School
1:21.81
4
17
Ropers, Katie
10
Marvin Ridge
1:22.59
4
18
Ollivierre, Brittany
12
Wakefield
1:22.66
6
19
Martin, Camille
11
Independence
1:23.14
4
20
Jackson, Jamiah
10
Maynard Evans
1:23.87
5
21
Combo, Leandrea
12
Vance
1:24.23
3
22
Adkins, Katrina
12
Fuquay-Varina
1:24.43
5
23
Dorilas, Gaelle
10
Maynard Evans
1:24.58
6
24
Cordray, Lamiah
9
Berry Academy Of
1:24.61
6
25
Cannon, Shanone
10
Parkland
1:25.35
3
26
Ebron, Aubrey
9
Needham Broughto
1:25.50
3
27
Perkins, Brittani
10
Berry Academy Of
1:25.51
3
28
Skinner, Keairra
11
Statesville
1:25.68
6
29
Lane, Zachyre
10
Cardinal Gibbons
1:26.23
4
30
Asimiea, Obomate
11
Cary
1:26.32
7
31
Fraleigh, Savannah
11
Leesville Road
1:26.70
4
32
Fenstermaker, Michelle
12
Wakefield
1:27.45
1
33
Williams, Tonisha
10
Southeast Raleig
1:28.74
2
34
Robbins, Savannah
11
Polk County
1:29.29
3
35
Noelle Saine
Unattached
1:29.84
4
36
Alexis Anderson
Unattached
1:29.89
2
37
Richards, Mercedes
10
Winston-Salem Pr
1:30.25
2
38
Banks, Lauren
11
North Raleigh Ch
1:30.92
6
39
Berrios, Natasha
11
Sanderson
1:30.98
2
40
Johnson, Sarah Grace
11
Bishop McGuinnes
1:33.02
1
41
Cooney, Shaylee
10
Marvin Ridge
1:33.24
2
42
Howard, Ke'tonna
11
Winston-Salem Pr
1:37.61
2
43
Davis, MiKeya
9
Berry Academy Of
1:40.27
1
44
Curri, Danielle
11
Bishop McGuinnes
1:40.36
1
Womens 1000 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Julia
12
Cary
3:00.46
5
2
Butler, G'Jasmyne
11
Leesville Road
3:01.58
5
3
Winchel, Sydney
11
Leesville Road
3:03.67
5
4
Cartier, Naomi
11
Asheville
3:04.86
5
5
Hemming, Taylor
11
Leesville Road
3:04.92
5
6
Hoffert, Sarah
12
Cary
3:04.99
5
7
Glova, Kayla
11
Providence
3:07.03
5
8
Boyd, Jazzmone
10
Rocky River
3:08.82
5
9
Jacob, Jennae
10
Marvin Ridge
3:10.45
5
10
Bailey, Holly
10
Lake Norman
3:11.05
4
11
Lanier, Lindsey
10
Providence
3:13.66
4
12
Lauren Jones
Unattached
3:14.54
4
13
Rodney, Cayla
12
Cary
3:15.24
5
14
Kilby, Payton
11
Ronald W. Reagan
3:16.27
4
15
Cameron Smithwick
Unattached
3:16.52
3
16
Angel, Amanda
12
East Henderson
3:16.56
3
17
Pierce, Annie
10
Cardinal Gibbons
3:16.63
5
18
Martin, Camille
11
Independence
3:17.01
4
19
Alexandra Ott
Unattached
3:17.13
3
20
Ollivierre, Brittany
12
Wakefield
3:17.19
4
21
Hussey, Melanie
11
Marvin Ridge
3:17.50
4
22
Roberson, Eboni
10
Southeast Raleig
3:18.53
3
23
Kocher, Emily
12
Polk County
3:18.56
3
24
Gaudioso, Cara
11
Apex
3:18.76
4
25
Harris, Aureilya
10
Rocky River
3:19.13
3
26
Portelance, Reagan
11
Lake Norman
3:19.80
3
27
Fenstermaker, Michelle
12
Wakefield
3:20.00
1
28
Deirdre Gilmore
Unattached
3:20.84
5
29
Cook, Sallie
10
Ronald W. Reagan
3:21.00
2
30
Celia Wilson
Unattached
3:21.09
3
31
Hill, Rachel
10
Panther Creek
3:21.40
3
32
Doyle, Abby
11
Cardinal Gibbons
3:21.44
4
33
Meissner, Leah
10
Marvin Ridge
3:22.46
3
34
Leonard, Carisha
10
Nash Central
3:24.88
2
35
Regan Cronk
Unattached
3:26.00
2
36
Swope, Allison
12
Polk County
3:26.26
1
37
Jackson, Kathryn
10
Butler
3:27.09
1
38
Craven, Sarah Ann
12
Bishop McGuinnes
3:29.33
1
39
Robbins, Savannah
11
Polk County
3:29.42
1
40
Shoemaker, MJ (Miranda)
10
Lake Norman
3:29.58
1
41
Crook, Marija
11
Chapel Hill
3:29.89
4
42
Haley Smithwick
Unattached
3:30.10
3
43
Sykes, Jasmine
11
Millbrook
3:30.81
1
44
Brown, Katie
11
Unattached
3:31.00
2
44
Erin Coon
Unattached
3:31.00
2
46
Lassiter, Mariah
10
Southeast Raleig
3:31.76
1
47
Gary, Jordan
9
Southeast Raleig
3:31.83
1
48
Johnson, Sarah Grace
11
Bishop McGuinnes
3:33.10
2
49
Coyte, Elizabeth
11
Bishop McGuinnes
3:33.20
2
50
Lauren Lightner
Unattached
3:33.30
2
51
Elmore, Megan
11
Mount Tabor
3:34.31
3
52
Oliver, Susie
12
Mount Tabor
3:35.00
2
53
Castellano, Julia
10
Lake Norman
3:36.00
1
54
Noelle Saine
Unattached
3:36.40
4
55
Hunt, Patience
11
West Davidson
3:40.00
2
--
Gore, Brittany
12
Sanderson
DNS
1
--
Chapman, Timara
9
Sanderson
DNF
4
--
Tarnowski, Abbey
10
Leesville Road
DNS
2
--
Sholly, Sydney
10
Concord
DNS
2
--
Greengrass, Lia
9
Panther Creek
DNS
1
Womens 1600 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Julia Wood
Unattached
5:08.52
4
2
King, Alexa
10
Marvin Ridge
5:15.63
4
3
Dokholyan, Katherine
9
Chapel Hill
5:20.04
4
4
Georgie Mackenzie
Unattached
5:20.66
4
5
Bishop, Marissa
9
Cardinal Gibbons
5:21.55
4
6
Hennessey, Kylie
11
Marvin Ridge
5:21.77
4
7
Harrell, Bridgette
12
East Forsyth
5:22.49
4
8
Pierce, Annie
10
Cardinal Gibbons
5:22.65
3
9
Lanier, Lindsey
10
Providence
5:22.75
4
10
Haley Schaeffer
Unattached
5:22.94
4
11
Nikolaou, Christina
12
Olympic
5:25.73
3
12
Davis, Carmen
12
Southwest Guilfo
5:26.75
3
13
Eiselt, Kate
10
Myers Park
5:27.81
4
14
Smith, Malea
10
Hough
5:29.76
3
15
Hasan, Noor
10
Leesville Road
5:30.24
3
16
Wood, Sheridan
11
Green Hope
5:32.27
3
17
Venable, Sarah
11
Cary
5:32.30
3
18
Jameson, Erin
12
Ronald W. Reagan
5:32.72
4
19
Strickler, Claire
11
Providence
5:32.73
3
20
Zimmermann, Isabel
10
Ronald W. Reagan
5:34.24
4
21
Apple, Alex
11
Ragsdale
5:37.17
3
22
Lineberry, Jenna
9
Mount Tabor
5:37.37
3
23
Cameron Smithwick
Unattached
5:38.29
3
24
Renwick, Nicole
11
Marvin Ridge
5:40.06
3
25
Brown, Katie
11
Unattached
5:41.02
3
26
Deirdre Gilmore
Unattached
5:41.49
4
27
Portelance, Reagan
11
Lake Norman
5:42.42
2
28
Ammons, Lauren
9
Sanderson
5:43.92
2
29
Passannate, Anna
11
Chapel Hill
5:45.32
4
30
Regan Cronk
Unattached
5:47.29
2
31
Dunphy, Elizabeth
9
Cary
5:47.99
2
32
Archana Shekharan
Unattached
5:48.06
2
33
Coyte, Elizabeth
11
Bishop McGuinnes
5:48.71
2
34
Cashion, Hunter
10
Community School
5:52.97
2
35
Baker, Shelby
12
Butler
5:53.20
1
36
Kilby, Anna-Kathryn
9
Forbush
5:54.07
2
37
Hughes, Lauren
12
Jay M Robinson
5:54.29
2
38
George, Charlotte
12
Hillside
5:54.42
2
39
Johnson, Katy
9
Lake Norman
5:55.16
1
40
Dupree, Savannah
11
Apex
5:55.26
2
41
Regan, Tasha
11
Hopewell
5:55.71
2
42
Agha, Noor
10
Butler
5:58.95
1
43
Boda, Molly
10
Central Academy
5:59.16
1
44
Molly Mazeine
Unattached
5:59.19
1
45
Heard, Brianne
9
Concord
6:00.23
1
46
Noelle Saine
Unattached
6:01.50
4
47
Haley Smithwick
Unattached
6:01.85
3
48
Cortese, Kaylee
11
Community School
6:04.24
1
49
Johnson, Sarah Grace
11
Bishop McGuinnes
6:06.74
2
50
Shoemaker, MJ (Miranda)
10
Lake Norman
6:09.74
2
51
Duft, Alexis
10
Hickory Ridge
6:20.82
1
--
Bailey, Holly
10
Lake Norman
DNS
2
--
Orgnon, Allie
10
Ronald W. Reagan
DNS
3
--
Craven, Sarah Ann
12
Bishop McGuinnes
DNS
1
Womens 1 Mile Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mareno, Nevada
10
Leesville Road
4:55.68
0
2
Emma Call
Unattached
5:02.01
0
3
Ramsey, Blair
11
Grimsley
5:02.22
0
4
Weini Kelati
Unattached
5:05.11
0
5
Sullivan, Grace
12
Providence
5:05.30
0
6
Eliza Dekker
Unattached
5:08.12
0
7
Greengrass, Rebekah
12
Panther Creek
5:10.97
0
8
Mansure, Kathleen
12
Watauga
5:17.49
0
9
Vaughn, Megan
12
Cardinal Gibbons
5:20.33
0
10
Delaney, Taylor
11
South View
5:36.85
0
Womens 3200 Meters Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weini Kelati
Unattached
10:49.10
2
2
Yarbrough, Caroline
12
Page
10:50.95
2
3
Ebihara, Sophie
11
Cardinal Gibbons
11:05.10
2
4
Harrell, Bridgette
12
East Forsyth
11:06.46
2
5
King, Alexa
10
Marvin Ridge
11:15.18
2
6
Samantha Schreiber
Unattached
11:15.84
2
7
Haley Schaeffer
Unattached
11:17.90
2
8
Georgie Mackenzie
Unattached
11:22.38
2
9
Stephenson, Jennifer
11
Village Christia
11:24.91
2
10
Wiggenhorn, Amanda
12
Cardinal Gibbons
11:28.16
1
11
Hennessey, Kylie
11
Marvin Ridge
11:29.58
1
12
McKinney, Paige
11
Hough
11:30.38
1
13
Strickler, Claire
11
Providence
11:46.60
1
14
Flora Grainger
Unattached
11:48.70
1
15
Bailey, Holly
10
Lake Norman
11:49.11
1
16
Griffith, Helen
12
Providence
11:53.42
1
17
Annsley Eckert
Unattached
11:57.35
1
18
Jameson, Erin
12
Ronald W. Reagan
12:04.45
1
19
Pettis, Emily
11
Leesville Road
12:06.23
2
20
Willa King
Unattached
12:09.58
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Davis, Ariel
17-18
Platinum Sports
7.90
nwi
0
2
Williams, Ebony
12
Parkland
7.99
nwi
0
3
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
8.12
nwi
0
4
Hale, Nateja
12
Parkland
8.45
nwi
0
5
Saunders, Dasia
12
Wakefield
8.47
nwi
0
6
Chapman, Imani
12
Sanderson
8.58
nwi
0
7
Thorne, Kennedy
12
Clayton
8.59
nwi
0
8
Dillon, Kenya
10
Maynard Evans
8.63
nwi
0
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Ebony
12
Parkland
8.24
nwi
6
2
Davis, Ariel
17-18
Platinum Sports
8.27
nwi
5
3
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
8.42
nwi
4
4
Thorne, Kennedy
12
Clayton
8.46
nwi
1
5
Chapman, Imani
12
Sanderson
8.48
nwi
3
6
Saunders, Dasia
12
Wakefield
8.55
nwi
1
7
Hale, Nateja
12
Parkland
8.57
nwi
2
8
Dillon, Kenya
10
Maynard Evans
8.61
nwi
4
9
Goodwin, Olivia
10
Cary
8.66
nwi
1
10
Jackson, Cathy
11
Sanderson
8.70
nwi
3
11
Awuruonye, Amaka
12
Olympic
8.75
nwi
4
12
Wilson, Azari'el
10
Panther Creek
8.82
nwi
5
13
White, Elizabeth
10
Myers Park
8.84
nwi
1
14
Steward, Kayla
12
Millbrook
8.84
nwi
2
15
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
8.95
nwi
3
16
Gandy, Kayla
12
Cardinal Gibbons
8.95
nwi
6
17
McLean, Corbin
9
Ragsdale
8.98
nwi
3
18
Shanthi Hiremath
Unattached
9.06
nwi
4
19
Moore, Kelsia
9
Hugh Cummings (B
9.11
nwi
4
20
Davis, Kimani
10
Parkland
9.16
nwi
2
21
Polk, Casey
12
Berry Academy Of
9.17
nwi
2
22
Courtney Cefalo
Unattached
9.31
nwi
6
23
Gooden, Jazmine
11
Dudley
9.38
nwi
5
24
De Souza, Danyel
12
Green Hope
9.41
nwi
5
25
Brower, Marissa
12
Southeast Raleig
9.49
nwi
3
26
Soule, Kendall
12
T C Roberson
9.68
nwi
6
27
Blue, Nascha
10
Robert B Glenn
9.84
nwi
2
28
Lawson, Erikah
11
Wakefield
9.89
nwi
6
29
Pettis, Kiara
10
Olympic
9.90
nwi
3
30
Parker, Meliya
9
North Rowan
9.96
nwi
1
31
Ward, Samantha
10
East Henderson
9.99
nwi
1
32
Zoltoski, Haley
10
Leesville Road
10.21
nwi
3
33
Anderson, Imani
10
Millbrook
10.22
nwi
6
34
Casky, Toyrie
11
Grimsley
10.24
nwi
4
35
Taylor, Jayla
10
Providence
10.26
nwi
5
36
Richards, Natalie
11
Green Hope
10.37
nwi
5
37
Williams, Ateka
11
Parkland
10.76
nwi
6
38
Medders, Jorja
9
Marvin Ridge
10.88
nwi
2
39
Shoaf, Annie
11
Hough
11.06
nwi
4
40
Richmond, Jesika
9
Dudley
11.35
nwi
2
41
Dunston, Hannah
12
Knightdale
12.26
nwi
5
Womens 60m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anna Cockrell
Unattached
8.48
nwi
0
2
Williams, Ebony
12
Parkland
8.58
nwi
0
3
Cunningham, Gabriele
12
Mallard Creek
8.59
nwi
0
4
Davis, Ariel
17-18
Platinum Sports
8.70
nwi
0
5
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
8.80
nwi
0
6
McMillan, Kylie
12
Southern Guilfor
8.80
nwi
0
7
Chapman, Imani
12
Sanderson
9.34
nwi
0
Womens 60m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Anna Cockrell
Unattached
8.43
nwi
0
2
Cunningham, Gabriele
12
Mallard Creek
8.57
nwi
0
3
Williams, Ebony
12
Parkland
8.71
nwi
0
4
Davis, Ariel
17-18
Platinum Sports
8.74
nwi
0
5
McMillan, Kylie
12
Southern Guilfor
8.86
nwi
0
6
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
8.95
nwi
0
7
Chapman, Imani
12
Sanderson
9.52
nwi
0
--
Moore, Kayla
10
Hugh Cummings (B
DNS
nwi
0
Womens 4x200 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNeill, Sherman,
Bryant, Williams
Parkland
1:39.40
4
2
Rowell, White,
Warner, Hackney
Cary
1:41.63
4
3
Johnson, Jones,
Gooden, Murray
Dudley
1:44.38
3
4
Scott, Whitehea,
Sanders, Medley
Wakefield
1:44.97
4
5
Hooper, Strong,
Pettis, Awuruony
Olympic
1:46.88
3
6
Broner, Campbell,
Staten, Lucan
West Mecklenburg
1:47.70
4
7
Grier, Dempsey,
Polk, Cordray
Berry Academy Of
1:47.97
3
8
Washingt, Torres,
Weatherw, Clark
Southeast Raleig
1:48.16
4
9
Oviosun, Shaw,
Womack, Petty
Southeast Guilfo
1:49.28
3
10
Sherrill, Lawson,
Nelson, Prince
Hopewell
1:50.84
3
11
Pryor, Sykes,
Anderson, Steward
Millbrook
1:53.34
2
12
Foman, Reid,
Reid, Owens
Winston-Salem Pr
1:54.12
2
13
Relay Team
Cardinal Gibbons
1:54.15
2
14
Jackson, Tate,
Matthews, Johnson
Butler
1:54.75
2
15
Tucker, Hill,
Alsas, Aikens
Harding Universi
1:55.79
3
16
Henry, Logan,
Zoltoski, Fraleigh
Leesville Road
1:55.93
2
17
Moore, Peiczark,
Reidy, Lugibihl
Marvin Ridge
1:56.35
2
18
Vansant, Clancy,
Shoemake, Portelan
Lake Norman
1:58.28
1
19
Relay Team
Davie County
2:01.48
1
20
Iruela, Curri,
Garner, Gann
Bishop McGuinnes
2:11.91
1
--
Dillon, Tarver,
Williams, Bilbo
Maynard Evans
DQ
4
Womens 4x400 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bygrave, Robinson,
Ward, Medley
Wakefield
3:59.96
4
2
Asimiea, Brown,
Hoffert, Ngwe
Cary
4:02.28
4
3
Winchel, Butler,
Mareno, Hemming
Leesville Road
4:03.85
3
4
Johnson, Jones,
Gooden, Murray
Dudley
4:04.06
3
5
Boyd, Harris,
Livingst, Atwater
Rocky River
4:05.44
4
6
Hooper, Strong,
Nikolaou, Awuruony
Olympic
4:06.30
3
7
Staten, Campbell,
Broner, Lucan
West Mecklenburg
4:10.05
3
8
Weatherw, Torres,
Roberson, Hardwick
Southeast Raleig
4:12.29
4
9
Stouffer, Symczak,
Childers, Passanna
Chapel Hill
4:18.93
2
10
McHugh, McHugh,
McKinney, Randolph
Hough
4:19.30
2
11
Jackson, Dorilas,
Williams, Bilbo
Maynard Evans
4:20.17
4
12
Jackson, Matthews,
Sislava, Tate
Butler
4:21.75
1
13
Allawos, Worth,
Cartier, Mackey
Asheville
4:22.26
2
14
Swope, Kocher,
Robbins, Lynch
Polk County
4:28.31
1
15
Mcleod, Martin,
Dennis, Williams
Independence
4:29.47
3
16
Russell, Parker,
Salaan, Phillip
North Rowan
4:29.83
1
17
Lugibihl, Cooney,
Reidy, Ropers
Marvin Ridge
4:32.70
2
18
Relay Team
Hugh Cummings (B
4:38.86
2
19
Bernard, Garner,
Marrujo, Iruela
Bishop McGuinnes
4:58.29
1
20
Burch, Hill,
Tucker, Alsas
Harding Universi
4:59.32
2
--
McNeill, Williams,
Davis, Cannon
Parkland
DQ
4
--
Cunningh, Williams,
Jones, Parks
Mallard Creek
DNS
3
Womens 4x800 Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hemming, Mareno,
Winchel, Butler
Leesville Road
9:18.70
0
2
Rodney, Brown,
Hoffert, Venable
Cary
9:31.79
0
3
Hussey, King,
Renwick, Jacob
Marvin Ridge
10:03.14
0
4
Barefoot, Wotus,
Hofmeist, McGee
Apex
10:09.55
0
5
Jameson, Kilby,
Zimmerma, Cook
Ronald W. Reagan
10:10.88
0
6
Sullivan, Hill,
Greengra, Greengra
Panther Creek
10:14.17
0
7
Vansant, Cahill,
Nelson, Portelan
Lake Norman
10:20.13
0
8
Kocher, Robbins,
Wagoner, Swope
Polk County
10:27.97
0
9
Angel, Fish,
Horton, Baldwin
East Henderson
10:41.17
0
10
Beth Ber, Grace Jo,
Ann Crav, Coyte
Bishop McGuinnes
10:54.71
0
11
Gary, Roberson,
Lassiter, Williams
Southeast Raleig
10:56.00
0
12
Adams, Craft,
Dorough, Gaither
Walkertown
11:40.39
0
--
Ammons, Gore,
Berrios, Chapman
Sanderson
DNF
0
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Springs, Alycia
11
Mallard Creek
42-04.25
(508.00m)
0
2
Clark, Hasana
12
Southeast Raleig
41-07.25
(508.00m)
0
3
Dunham, Tiffany
12
Southeast Raleig
39-00.00
(508.00m)
0
4
Murph, Courtney
10
Southeast Raleig
36-02.75
(508.00m)
0
5
Baker, Nia
12
Butler
36-01.00
(508.00m)
0
6
Makenna Wray
Unattached
35-11.25
(508.00m)
0
7
Holiday, Mahogani
11
Myers Park
34-07.00
(508.00m)
0
8
Obuseh, Frances
11
Marvin Ridge
34-05.75
(508.00m)
0
9
Ellison, Ce'Ondre
10
Ragsdale
32-05.75
(508.00m)
0
10
Blaire, Chevalier
10
North Rowan
32-01.00
(508.00m)
0
11
Fraley, Veronica
9
Wakefield
31-11.75
(508.00m)
0
12
Roberts, Mya
10
Hugh Cummings (B
31-05.50
(508.00m)
0
13
Ware, Jordan
12
Apex
31-01.00
(508.00m)
0
14
Pickett, Katelyn
12
Olympic
30-07.00
(508.00m)
0
15
Dawson, Ania
12
Southern Guilfor
30-06.75
(508.00m)
0
16
Washington, Adrianne
12
Marvin Ridge
29-05.00
(508.00m)
0
17
Taylor, Ashley
11
Berry Academy Of
29-00.00
(508.00m)
0
18
Brown, Tameeia
11
Polk County
29-00.00
(508.00m)
0
19
Johnson, Vaniecia
12
Rocky River
28-01.50
(508.00m)
0
20
Hinsley, Olivia
11
Ragsdale
28-00.50
(508.00m)
0
21
Williams, Jae
11
James B Hunt
27-04.75
(508.00m)
0
22
Nelon, Micheala
10
Polk County
26-08.00
(508.00m)
0
23
Arukwe, Linda
9
Wakefield
26-05.25
(508.00m)
0
24
James, Zarya
12
Berry Academy Of
24-11.75
(508.00m)
0
25
Shipp-McKiver, Diamon'
11
Southeast Guilfo
22-03.25
(508.00m)
0
26
Allie Ferguson
Unattached
22-02.75
(508.00m)
0
27
Mason, Taliya
11
Southeast Guilfo
21-00.25
(508.00m)
0
--
Love, Emma
11
Providence
DNS
(--)
0
--
Jones, Nakeisha
11
James B Hunt
DNS
(--)
0
--
Muse, Ty-Liah
11
Dudley
DNS
(--)
0
--
Beasley, Kayla
9
Hillside
DNS
(--)
0
--
Holiday, Ashley
11
Leesville Road
DNS
(--)
0
--
Harber, Jasmine
12
George Wythe (Wy
DNS
(--)
0
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Small, Brittany
11
East Rowan
5-04.00
(508.00m)
0
2
Olesen, Elizabeth
12
Hickory Ridge
5-04.00
(508.00m)
0
3
Awuruonye, Amaka
12
Olympic
5-04.00
(508.00m)
0
4
Chapman, Timara
9
Sanderson
5-04.00
(508.00m)
0
5
Connor, Danaye
12
Berry Academy Of
5-02.00
(508.00m)
0
6
Rowell, Desiree
12
Cary
5-02.00
(508.00m)
0
7
Livingston, Kenya
9
Rocky River
5-00.00
(508.00m)
0
7
Nelson, Katie
10
Middle Creek
5-00.00
(508.00m)
0
11
Griffin, Kaili
11
Ronald W. Reagan
4-10.00
(508.00m)
0
9
Hardwick, Saidah
10
Southeast Raleig
4-10.00
(508.00m)
0
9
Ryan, Gabby
9
Hillside
4-10.00
(508.00m)
0
12
Muddiman, Caitlin
11
Apex
4-08.00
(508.00m)
0
12
Robinson, Tia
12
Wakefield
4-08.00
(508.00m)
0
12
Taylor, Kailey
10
East Forsyth
4-08.00
(508.00m)
0
12
Ja'elle Ross Brown
Unattached
4-08.00
(508.00m)
0
16
Fisher, Allison
11
Leesville Road
4-06.00
(508.00m)
0
16
Settle, Avery
10
Ronald W. Reagan
4-06.00
(508.00m)
0
16
Ejindu, Cindy
10
North Mecklenbur
4-06.00
(508.00m)
0
--
Myers, Taya
9
Jesse C. Carson
NH
(--)
0
--
Majors, Kenyae
10
Hugh Cummings (B
NH
(--)
0
--
Paulus, Courtney
12
Marvin Ridge
NH
(--)
0
--
Redick, Lily
9
Green Hope
NH
(--)
0
--
Perry, Kaylin
10
Parkland
NH
(--)
0
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eaton, Anna
12
Apex
13-00.00
(508.00m)
0
2
Alina McDonald
Unattached
12-00.00
(508.00m)
0
3
Ward, Chesney
11
Ragsdale
11-06.00
(508.00m)
0
4
Early, Zoe
11
Apex
11-06.00
(508.00m)
0
5
Kowalski, Cassie
12
Hough
11-00.00
(508.00m)
0
6
Helms, Taylor
12
Marvin Ridge
11-00.00
(508.00m)
0
7
Martin, Tori
10
Rockingham Count
10-06.00
(508.00m)
0
8
San Miguel, Sofia
12
Cardinal Gibbons
10-00.00
(508.00m)
0
9
Shanthi Hiremath
Unattached
9-06.00
(508.00m)
0
10
Kirkpatrick, Chloe
9
Jesse C. Carson
9-00.00
(508.00m)
0
10
Sizemore, Emma
12
Starmount
9-00.00
(508.00m)
0
10
Sheets, Tessa
10
Northwood
9-00.00
(508.00m)
0
13
Smith, Bonnie
11
Brevard
8-00.00
(508.00m)
0
13
Worth, Anne
12
Asheville
8-00.00
(508.00m)
0
15
Morgan, Sydney
11
East Henderson
7-06.00
(508.00m)
0
--
Goodwin, Olivia
10
Cary
DNS
(--)
0
--
Waldbart, Bailey
12
East Henderson
DNS
(--)
0
--
Isgett, Sydney
12
Apex
DNS
(--)
0
--
Stegall, Shaye
12
Marvin Ridge
NH
(--)
0
--
Albers, Madison
11
Cardinal Gibbons
NH
(--)
0
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Shuford, Cambria
10
Statesville
17-08.25
(508.00m)
nwi
0
2
Courtney Cefalo
Unattached
17-06.00
(508.00m)
nwi
0
3
Wright, Tamilia
12
Walter Williams
17-03.50
(508.00m)
nwi
0
4
Beal, K'Lynn
12
Needham Broughto
17-02.75
(508.00m)
nwi
0
5
Moore, Kayla
10
Hugh Cummings (B
17-01.50
(508.00m)
nwi
0
6
Mumford, Ila
12
Parkland
17-00.00
(508.00m)
nwi
0
7
Moore, Kelsia
9
Hugh Cummings (B
16-09.25
(508.00m)
nwi
0
8
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
16-08.00
(508.00m)
nwi
0
9
Oviosun, Kiya
9
Southeast Guilfo
16-07.00
(508.00m)
nwi
0
10
Bowman, Jahnae
11
Parkland
16-06.00
(508.00m)
nwi
0
11
Tate, Lashonda
11
Hugh Cummings (B
16-03.50
(508.00m)
nwi
0
12
Evans, Sykonza
11
Carver
16-01.75
(508.00m)
nwi
0
13
Jada Woods
Unattached
16-01.50
(508.00m)
nwi
0
14
Gooden, Jazmine
11
Dudley
16-01.25
(508.00m)
nwi
0
15
Davis, Samantha
10
Southeast Raleig
16-01.00
(508.00m)
nwi
0
16
Bennett, Imani
11
Southern Guilfor
16-00.50
(508.00m)
nwi
0
17
Reid, Deja
10
Winston-Salem Pr
15-10.50
(508.00m)
nwi
0
18
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
15-10.25
(508.00m)
nwi
0
19
McLain, Lyndsey
12
Marvin Ridge
15-09.00
(508.00m)
nwi
0
20
Cassidy McNierney
Unattached
15-07.50
(508.00m)
nwi
0
21
Lawson, Nicole
12
Hopewell
15-07.25
(508.00m)
nwi
0
22
llyric mack
Unattached
15-04.75
(508.00m)
nwi
0
23
Womack, Ketara
10
Southeast Guilfo
15-04.00
(508.00m)
nwi
0
24
Worth, Anne
12
Asheville
15-03.50
(508.00m)
nwi
0
25
Storms, Abbie
10
George Wythe (Wy
15-00.50
(508.00m)
nwi
0
26
Rowell, Desiree
12
Cary
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
26
Saunders, Dasia
12
Wakefield
14-08.50
(508.00m)
nwi
0
28
Hamilton, Sequora
10
West Mecklenburg
14-08.25
(508.00m)
nwi
0
29
Ray, Arllyssa
10
Southeast Guilfo
14-04.00
(508.00m)
nwi
0
30
Providence, Kadicha
10
Cary
13-10.00
(508.00m)
nwi
0
31
Tarver, Ilishia
11
Maynard Evans
13-09.00
(508.00m)
nwi
0
32
Briannna McGowens
Unattached
13-00.25
(508.00m)
nwi
0
33
Rebeckah Goras
Unattached
12-08.25
(508.00m)
nwi
0
34
Dantzler, Dominique
12
Olympic
11-09.25
(508.00m)
nwi
0
--
Willis, Meredith
12
George Wythe (Wy
DNS
(--)
nwi
0
--
Roberts, Makaila
12
Ronald W. Reagan
DNS
(--)
nwi
0
--
Newby, Mary
10
Green Hope
DNS
(--)
nwi
0
--
Ramsey, Blair
11
Grimsley
DNS
(--)
nwi
0
--
Dunston, Hannah
12
Knightdale
DNS
(--)
nwi
0
--
Majors, Kenyae
10
Hugh Cummings (B
DNS
(--)
nwi
0
--
Murphy, Sydnei
12
Apex
DNS
(--)
nwi
0
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mikaela Seibert
Unattached
38-00.00
(508.00m)
nwi
0
2
Beal, K'Lynn
12
Needham Broughto
37-06.50
(508.00m)
nwi
0
3
Bennett, Imani
11
Southern Guilfor
37-02.00
(508.00m)
nwi
0
4
Lawson, Nicole
12
Hopewell
37-00.50
(508.00m)
nwi
0
5
Hale, Nateja
12
Parkland
37-00.00
(508.00m)
nwi
0
6
Mumford, Ila
12
Parkland
36-05.00
(508.00m)
nwi
0
7
Jada Woods
Unattached
36-02.50
(508.00m)
nwi
0
8
McLain, Lyndsey
12
Marvin Ridge
35-06.00
(508.00m)
nwi
0
9
Tate, Lashonda
11
Hugh Cummings (B
35-02.00
(508.00m)
nwi
0
10
Johnson, Alanna
12
Southwest Guilfo
34-09.50
(508.00m)
nwi
0
11
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
34-08.50
(508.00m)
nwi
0
12
Medley, Leona
11
Wakefield
34-07.00
(508.00m)
nwi
0
13
Petty, Kendall
11
Southeast Guilfo
33-09.00
(508.00m)
nwi
0
14
Washington, Charlonda
10
Southeast Raleig
33-08.50
(508.00m)
nwi
0
15
Muddiman, Caitlin
11
Apex
33-08.00
(508.00m)
nwi
0
16
Mcleod, Lydajah
10
Independence
33-06.50
(508.00m)
nwi
0
17
Ray, Arllyssa
10
Southeast Guilfo
33-00.00
(508.00m)
nwi
0
18
Storms, Abbie
10
George Wythe (Wy
32-08.00
(508.00m)
nwi
0
19
Gary, Jordan
9
Southeast Raleig
32-02.00
(508.00m)
nwi
0
20
Chelsie Motley
Unattached
32-01.50
(508.00m)
nwi
0
21
Caldwell, Imani
9
Independence
31-00.00
(508.00m)
nwi
0
22
Tierney, Bridgett
9
Davie County
30-10.00
(508.00m)
nwi
0
23
Rebeckah Goras
Unattached
30-09.50
(508.00m)
nwi
0
24
Gauger, Natalie
10
Grimsley
30-06.50
(508.00m)
nwi
0
25
Griffin, Kaili
11
Ronald W. Reagan
30-06.00
(508.00m)
nwi
0
25
Johnson, Jennifer
11
Starmount
30-06.00
(508.00m)
nwi
0
27
Pavlish, Bayleigh
11
Marvin Ridge
30-00.25
(508.00m)
nwi
0
--
Blais, Caitlyn
12
Jesse C. Carson
FOUL
(--)
nwi
0
--
Jones, Kirsten
11
Marvin Ridge
FOUL
(--)
nwi
0
--
Figard, Rachel
10
Hough
FOUL
(--)
nwi
0
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#david-oliver-classic
#david-oliver
#jdl-fast-track-invitational
More news
2015 Results - North Carolina NCHSAA Indoor State Championships
0 shares:
Mondo Elite HS Invitational
,
A L Brown High School Track & Field and Cross Country - Kannapolis, North Carolina
,
Apex High Track & Field and Cross Country - Apex, North Carolina
,
Asheville High School Track & Field and Cross Country - Asheville, North Carolina
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Cary High Track & Field and Cross Country - Cary, North Carolina
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
48
11
2014
18
10
2013
12
2012
8
2011
4
4
2010
4
3
Show 3 more
Hashtags
#david-oliver-classic
#david-oliver
#jdl-fast-track-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!